Zaloguj się

Zarobki w Holandii

Zarobki w Holandii

Ostatnie lata to w migracjach zarobkowych okres wielu zmian. Najbardziej oblegana zwykle Wielka Brytania została zdetronizowana. Wielu Polaków wybiera teraz Niemcy lub Skandynawię. Ogromną ilością emigrantów z Polski pochwalić się może także Holandia. Kraj słynący z upraw tulipanów i liberalnej postawy obywateli zapewnia pracującym w nim ludziom bardzo dobre wynagrodzenia. Jak wysokie przekonasz się czytając poniższy tekst.

 

Holandia od jakiegoś czasu jest jednym z najczęściej wybieranych przez zarobkowych emigrantów krajem. Oprócz wysokich wynagrodzeń kusi przyjezdnych brakiem wymagań dotyczących umiejętności językowych. Co prawda nie w każdym zawodzie, ale można pracować w Holandii nie znając języka niderlandzkiego. Poza tym obywatelom Unii Europejskiej wolno pracować tam bez żadnych zezwoleń. Dlatego też nasi rodacy wyjeżdżają do Holandii nie tylko na miesiąc czy dwa, aby dorobić. Wielu osiedla się tam na stałe. Zobaczmy więc jak przedstawia się sytuacja zarobkowa w Holandii.

 

Płaca minimalna

Jak w wielu europejskich państwach, holenderskie władze corocznie wprowadzają tak zwaną pensję minimalną. Jej otrzymywanie zagwarantowane jest także obcokrajowcom. W tym roku zarobić więc można nie mniej niż 8,35 euro za godzinę. Stawka ta jest oczywiście osiągalna dla osób po 23 roku życia. Młodsi niestety zarobią mniej. Jednakże w przypadku zarówno pracy stałej, jak i sezonowej i tak jest to zarobek zadowalający.

 

Wakacyjna praca w Holandii to przede wszystkim ta na plantacjach tulipanów. Kraj słynie z ich uprawy i dlatego też miejsc, w których kwiaty te są hodowane jest wiele. W każdym z nich potrzebni są każdego lata pracownicy. Jednakże praca sezonowa w Holandii to także praca w branży budowlanej, gastronomii itp. Oprócz minimalnej stawki godzinowej wspomnianej wcześniej pracownicy sezonowi często otrzymują od pracodawców zwrot kosztów podróży lub zapewnione i opłacone zakwaterowanie.

 

Najpopularniejsze zawody

W Holandii można również pracować dłużej niż te kilka miesięcy w sezonie. Osób mieszkających tam przez wiele lat wciąż przybywa. Przybliżymy więc zarobki przedstawicieli wybranych zawodów.

 

Zarobki murarza, operatora maszyn czy stolarza to ok. 2500-3500 euro miesięcznie. Recepcjonista i sekretarka zarobią natomiast ok. 1500-2200 euro miesięcznie. Pielęgniarka i kierowca zrobić mogą ok. 2300 euro. Zawody te nie wymagają zaawansowanej znajomości języka niderlandzkiego. W Holandii z łatwością porozumieć można się po niemiecku czy angielsku. Niektóre firmy zatrudniające wielu Polaków w niektórych sytuacjach umożliwiają nawet korzystanie z języka polskiego.

 

Najlepiej zarabia…

Na najwyższe zarobki liczyć mogą jednak osoby biegle posługujące się językiem niderlandzkim lub angielskim oraz posiadające wyższe wykształcenie. Także osoby z minimum dwuletnim doświadczeniem zawodowym otrzymają wysokie wynagrodzenie. W obu tych przypadkach jest to powyżej 3000 euro miesięcznie.

 

Holandia to kraj pełen możliwości i wciąż będący na topie jeśli chodzi o zarobki. Zarówno w przypadku pracy stałej lub sezonowej kwota otrzymywana przez pracowników jest bardzo korzystna. Nie ma więc co się zastanawiać. Życie i praca w tym kraju są bardzo przyjemne. Ludzie są tam bardzo mili, a państwo bardzo nowoczesne i wysoko rozwinięte. Rozważając wyjazd za granicę, należy więc wziąć Holandię pod uwagę.

 

Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: