Zaloguj się

Zarobki kucharza i kucharki

Zarobki kucharza, pomocy kuchennej…

Data dodania: 11-06-2012
Zarobki kucharza, pomocy kuchennej…

Zarobki kucharza, pomocy...

Co lubi robić każdy Polak bez wyjątku? Oczywiście dobrze zjeść… Naprzeciw tym potrzebom wychodzą wciąż nowe restauracje i punkty gastronomiczne. Pracujący w nich ludzie dokładają wszelkich starań, by klient wyszedł z ich lokalu zadowolony. Trzeba przyznać, że jest to trudne zadanie. A czy zastanawialiście się kiedyś ile osoby te zarabiają? Sprawdźmy…

 

Ile zarabia kucharz?

Jak wiadomo mężczyźni to najlepsi na świecie kucharze. W najbardziej wykwintnych i prestiżowych restauracjach to oni właśnie są szefami kuchni. Wymyślają wciąż nowe potrawy, by dogodzić naszym podniebieniom. To oni są w tych lokalach gwiazdami. Zdarza się bowiem często, że klienci odwiedzają daną restaurację tylko ze względu na osobę kucharza. Tak więc zatrudnienie wielkiego mistrza to dla każdej z nich przepustka do pierwszej ligi w gastronomii. Jako że szef kuchni ma tak ogromne znaczenie dla tego biznesu, jego wynagrodzenie musi być okazałe. Obecnie szef kuchni zarabia ok. 2500 - 6000 zł. miesięcznie.

 

W każdej restauracji pracować musi także co najmniej kilku kucharzy. Wykonując polecenia szefa pomagają przygotować wszystkie serwowane w danej restauracji potrawy. Otrzymują oni wynagrodzenie rzędu 1500 - 3000 zł.

 

Ile zarabia kucharka?

Kobiety, które w swoich domach najczęściej zajmują się gotowaniem, w prestiżowych restauracjach pracują rzadko. Niestety w tym zdominowanym przez mężczyzn środowisku bardzo trudno jest im się wybić. W małych punktach gastronomicznych wygląda to na szczęście inaczej. Kobiety w kuchni spotkać można także w szkolnych stołówkach itp. Ich zarobki wynoszą  1400 – 2000 zł. miesięcznie.

 

Ile zarabia pomoc kuchenna?

Żadna kuchnia nie może obejść się również bez pomocy kuchennej. Na barkach osób takich jest naprawdę wiele obowiązków. Często pracują ciężej niż niejeden kucharz. Niestety zarobki na tym stanowisku są niezbyt wysokie. Pomoc kuchenna zarobić może bowiem 1200 – 1600 zł. miesięcznie.

 

Ile zarabia się na zmywaku?

Popularny zmywak to jedna z najczęściej podejmowanych przez Polaków prac za granicą. Osoby zmywające naczynia potrzebne są również w polskich restauracjach i punktach małej gastronomii. Zarabiają one 1000 – 1300 zł. Nie jest to zbyt duża kwota, nie dziwi więc fakt, że wolimy pracować na zmywaku w innych europejskich krajach. O obowiązujących w nich zarobkach przeczytać możesz tutaj.

 

McDonald’s i KFC…

Restauracje serwujące fast food również potrzebują pracowników do kuchni. W ich szeregach bardzo często spotkać można studentów. Zapewne przyciąga ich tam elastyczna praca na godziny. Dzięki temu nie muszą martwić się o to, że będzie ona kolidowała z ich uczelnianymi obowiązkami. A ile mogą tam zarobić? To zależy oczywiście od miejsca pracy. Sieci  te mają przecież swoje restauracje w wielu miastach w Polsce. W tych większych, generujących większe zyski oczywiście pensje są większe. Student pracujący w nich zarobić może ok. 6 – 10 zł. za godzinę.

 

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: