Zaloguj się

Sonda

Czy kampanię powinniśmy realizować również w gimnazjach?

Świadomie wybieram przyszłość - „To nie dla mnie”

Trochę wiedzy

Świadomie wybieram przyszłość - „To nie dla mnie”

Data dodania: 19-09-2011

Świadomie wybieram przyszłość...

Wiesz już jak ważne jest planowanie ścieżki kariery i kto może Ci w tym pomóc jednak pomimo otrzymanych wyników uważasz, że: „to nie dla mnie”. Wynik testu nie jest przecież rozwiązaniem podanym Ci na tacy! To tylko sugestia i zwrócenie twojej uwagi na aspekty, które mogłeś wcześniej nie brać pod uwagę.

 

Skąd to się bierze?

Po pierwsze, patrzenie się na innych. Idź na przód sam, nie daj się wiecznie prowadzić komuś za rączkę. Nie ma także większego sensu podążanie śladami znajomych. Każdy ma swój cel w życiu i swoje miejsce na świecie. To, że najbliższy kumpel z ławki wybrał prawo nie oznacza, że tak samo musisz zrobić i Ty, nawet jeśli testy pokazały, że się do tego nadajesz. Działaj zgodnie z sobą samym i własnymi ambicjami, a unikniesz rozczarowania, że to co wybrałeś faktycznie nie jest dla Ciebie. Po drugie, sprawdzaj. Przecież od razu nie da się stwierdzić, że dany zawód nie jest dla ciebie. Pomimo, że Ci się on podoba, chcesz pracować w tej branży przy zderzeniu z rzeczywistością może okazać się, że masz za słabe nerwy lub też wcale nie pasuje ci siedzenie przez cały dzień przed komputerem. 

 

Sprawdź i się przekonaj!

Pomimo, że testy zainteresowań zawodowych pokażą ci w wyniku które zawody powinieneś wykonywać i jakie studia powinieneś skończyć aby to robić i być szczęśliwym zawodowo przede wszystkim powinieneś sprawdzić na własnej skórze czy tego chcesz. Jeszcze w czasie liceum możesz np. odbyć bezpłatne praktyki w wakacje w firmie o profilu zgodnym z twoimi zainteresowaniami. Przede wszystkim nie koloryzuj swoich niepowodzeń. To że dzisiaj coś ci się nie udało, nie oznacza, że masz przekreślać całość! Błędy się zdarzają zarówno wśród tych lepszych, jak i tych nieco gorszych. Kluczem do odniesienia sukcesu na ścieżce zawodowej jest nic innego, jak uświadomienie sobie, że kolejne gafy i klęski budują Twe doświadczenie. Tak naprawdę jeśli chcesz w życiu coś osiągnąć pomyłki są konieczne i raczej niemożliwe do ominięcia. To bowiem za ich sprawą eksperymentujesz, sprawdzasz, dowiadujesz się co jest w porządku, a co nie. Generalnie rzecz ujmując to dzięki nim zdobywasz konkretną wiedzę, która czyni Cię bogatszego od innych. I w taki właśnie sposób rodzą się prawdziwi eksperci i specjaliści.

 

Odrzuć na bok zbytnią samokrytykę

Jak mówi znane powiedzenie – nie od razu Rzym zbudowano. Niczym więc wyjdziesz na prostą musisz lekko pobłądzić. Na tym właśnie polega zdobywanie doświadczenia życiowego. Bezustannie się czegoś uczysz, bez przerwy dostrzegasz swoje nowe błędy, zawsze coś chciałbyś lub mógłbyś zrobić lepiej, szybciej, ciekawiej. Praca nad sobą to warunek niezbędny przy rozwoju kariery. Z pewnością jednak nie zatryumfujesz jeśli nie przywykniesz do myśli, że omyłek przed Tobą jeszcze sporo.

 

Błądzić jest rzeczą ludzką

Potknięcia to chleb powszedni wszystkich nas. Zdarzają się one tak w życiu osobistym, jak i zawodowym. Dotyczą one każdego – i przeciętniaków, i słabeuszy, i profesjonalistów. Omyłki nie są obce celebrytom, gwiazdom filmowym czy sportowcom. Pamiętasz sławetną walkę Gołoty, po której fani nie zostawili na nim suchej nitki? A nie zrezygnował. Tak samo próba  zaistnienia Kayah w modelingu. Spróbowała – stwierdziła, że to nie dla niej, więc szukała dalej i znalazła. Podobnie było z każdym, kto zasłynął w jakiejś dziedzinie. Skosztować możesz, a nawet powinieneś wszystkiego co wiąże się z twoją ścieżką zawodową.

 

Pamiętaj o prostych zasadach

  • przykazanie pierwsze – STOP zniechęceniu,
  • przykazanie drugie – pomyliłeś się, weź za to odpowiedzialność i przyznaj się do winy,
  • przykazanie trzecie – niczym uznasz, że czas wyjechać z kraju i zmienić swą tożsamość przekonaj się, czy to co się stało rzeczywiście było totalną porażką,
  • przykazanie czwarte – wyciągaj wnioski ze swoich omyłek,
  • przykazanie piąte – jeśli się da naprawić to napraw!

 

Jak przeżyjesz swoje życie zależy wyłącznie od Ciebie.

 

AL

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: