Zaloguj się

Wyszukiwarka uczelni i studiów

Brak wybranego kierunku


Wybierz nowy kierunek

Wprowadź nazwę kierunku i zaznacz go na wyświetlonej liście.

Brak wybranej specjalności

Wprowadź nazwę specjalności i zaznacz ją na wyświetlonej liście.

Wybierz województwo
Wybierz inne miasto
Status uczelni
Rodzaj studiów

Studia podyplomowe w miastach

Studia podyplomowe

Informacje podstawowe

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych

ul. Głogowska 26
60-734 Poznań,

woj. wielkopolskie

tel.: 61 886 28 00 / fax: 61 886 28 29
e-mail:
www: www.wsus.pl

Rodzaj wizytówki:


 

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych jest nowoczesną Uczelnią, nastawioną na realizację wyzwań, jakie stawia przed wykładowcami i studentami XXI wiek. Kształcenie na wszystkich kierunkach i w ramach wąskich specjalizacji, szczególnie cenionych na rynku pracy, stwarza Absolwentom korzystne warunki zatrudnienia w atrakcyjnych zawodach, w instytucjach i firmach o wysokim prestiżu. WSUS zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół niepaństwowych, które oceniane są pod kątem skuteczności zatrudnienia Absolwentów. Na ich korzyść przemawia wykształcenie kształtowane pod kątem potrzeb pracodawców i trendów na rynku zatrudnienia, umiejętność autokreacji i prezentacji własnych umiejętności, znajomość wyspecjalizowanych technik i programów informatycznych, opanowanie języków obcych – także terminologii szczegółowej dla danej specjalizacji.

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój WSUS. Liczba studiujących wzrosła dzięki nowym, atrakcyjnym dla słuchaczy kierunkom kształcenia, poszerzeniu i pogłębieniu oferty edukacyjnej. Duże znaczenie ma także rozbudowa bazy Uczelni. WSUS to obecnie cztery wydziały w Poznaniu i ośrodki zamiejscowe: w Katowicach i w Koninie. Studenci Szkoły to Absolwenci szkół średnich podejmujący dalsze kształcenie po uzyskaniu egzaminu maturalnego. Kwalifikacje podnoszą tu także osoby posiadające już dyplomy uczelni wyższych, poszukujące możliwości awansu zawodowego i pracy, w której istotne są konkretne umiejętności. Stąd znaczna liczba studentów niestacjonarnych i słuchaczy studiów podyplomowych.

 

Do wykładowców Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych należy wiele wybitnych osobistości świata nauki. Wśród nich są przedstawiciele innych ośrodków akademickich, w tym: Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i w Łodzi, oraz innych prestiżowych uczelni poznańskich. 

Dewiza "Wiedza i Umiejętności" oznacza, iż kadra Szkoły jest systematycznie rozbudowywana poprzez współpracę z wybitnymi praktykami - w tym pracownikami agend rządowych, urzędów centralnych, redaktorami naczelnymi telewizji, radia, prasy i mediów elektronicznych, znanymi menedżerami kultury oraz menedżerami agencji promocji i reklamy. 


Uczelnia dysponuje nowoczesnym budynkiem, zlokalizowanym w centrum Poznania, blisko Dworca PKP i PKS. Obiekt posiada przestronne, klimatyzowane sale dydaktyczne wyposazone w sprzet multimedialny.

 

Od kilku lat Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu jako jedyna Uczelnia w Polsce współpracuje z Ludwig - Maximilians - Universitat w Monachium największej Uczelni tego typu w Niemczech. LMU jest jednym z liderów w dziedzinie badań naukowych wśród uniwersytetów w Europie, z ponad 500 letnią tradycją. Uczelnia ta budowała swój sukces na wspaniałych inicjatywach i znanych w całych Niemczech szerokich kompetencjach naukowców. Uniwersytet przez cały okres umacnia swoją pozycję na szczeblu międzynarodowym.

Ponadto podjęto rozmowy z Danielem Khanem z The Grimsby Institute of Further & Higher Education. Uczelnia pod kierunkiem profesora Kahna rozwija wielopłaszczyznową edukację, między innymi w obszarach bliskich naszym Wydziałom: Artystycznemu oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Ustalono, że możliwe jest organizowanie wakacyjnych kursów dla studentów obu uczelni a także wymiana studentów i wykładowców. Najważniejszym uzgodnieniem rozmów jest jednak bez wątpienia idea wspólnego stworzenia w Poznaniu Polsko – Brytyjskiego Centrum Edukacji dla Młodzieży z Europy Wschodniej.

Uczelnia kształci również studentów z zagranicy. Studenci z Chin, którzy spędzili w murach WSUS niejeden  rok akademicki, zapoczątkowali etap zainteresowania Szkoły Państwem Środka. Planuje się utworzenie biura WSUS w Szanghaju, które umożliwi podejmowanie studiów przez młodzież z Chin na wydziale artystycznym. Z kolei powodzenie niedawno odbytej misji kulturalno – naukowej w Estonii sprawia, że stworzona zostanie Letnia Szkoła Językowa dla dwudziestu Chińczyków i 20 Estończyków (jeden student z Estonii podjął już studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna).

Zapraszamy na stronę

http://www.wsus.pl/biuro_karier/

Kierunek/specjalność I stopnia (licencjackie) I stopnia (inżynierskie) II stopnia (uzupełniające magisterskie) Jednolite magisterskie III stopnia (doktoranckie) Studia podyplomowe
  (S) (NS) (W) (S) (NS) (W) (S) (NS) (W) (S) (NS) (W) (S) (NS) (W) (S) (NS) (W)
Architektura wnętrz
                               
Projektowanie wnętrz  
                               
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
                               
Dziennikarska
                                 
Komunikacja społeczna  
                               
Reklama i PR
                                 
Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
                               
Prawo
                 
               
Wzornictwo
                               
Ceramika  
                               
Projektowanie biżuterii  
                               
Projektowanie komunikatu graficznego  
                               
Projektowanie mebla  
                               
Projektowanie obuwia  
                               
Projektowanie produktu  
                               
Projektowanie sceniczno-kostiumowe  
                               
Projektowanie ubioru  
                               
Projektowanie witrażu  
                               
Tkanina artystyczna  
                               
Wzornictwo ogrodowe  
                               
Zarządzanie
                               
Negocjacje w zarządzaniu  
                               
Zarządzanie bezpieczeństwem i porządkiem publicznym  
                               
Zarządzanie promocją i public relations  
                               
Zarządzanie w kulturze  
                               

Legenda:

S - Stacjonarne (dzienne)
NS - Niestacjonarne (zaoczne)
W - Wieczorowe
Uczelnia nie udostępnia żadnych informacji
*
*
*
wyświetleń: 4553 | dodano: 2011-07-28


Uczelnie w Twojej okolicy


Nie znaleziono żadnych uczelni

Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: