Zaloguj się

Absolwent idealny - kto bliżej pracy?

Aktualności

Absolwent idealny - kto bliżej pracy?

Data dodania: 11-07-2011

absolwent idealny

Wykazujący inicjatywę, gotowy do dalszej nauki, samodzielny oraz dobrze wychowany - to zdaniem pracodawców sylwetka idealnego absolwenta uczelni wyższej w 2011 roku. Do takiego wniosku doszli przedstawiciele pracodawców, którzy wzięli udział w dyskusji "Absolwent idealny, kto bliżej pracy?", która odbyła się w ramach projektu "Akademickie Mazowsze 2030".

 

Pracodawcy rozmawiali na temat cech pożądanych u tegorocznych oraz przyszłych absolwentów szkoły wyższej. Informacje uzyskane podczas debaty zaprzeczają ogólnie panującej opinii na temat oczekiwań rynku pracy wobec młodych osób. Okazuje się że nie umiejętnościami zawodowymi czy specjalistyczną wiedzą absolwenci przekonują pracodawców, ale cechami osobowościowymi. Absolwent świadomy swoich cech ma większe szanse na rynku pracy - sprawdz jakie są twoje wypełniając testy na naszym portalu!

 

Cechy takie jak: wykazujący inicjatywę, gotowy do dalszej nauki, samodzielny i dobrze wychowany uzupełniają jeszcze dwie – otwarty i myślący. Ten opis sylwetki absolwenta uczelni wyższej za kilka lat jednak nieco podlegnie zmianom. W 2016 roku ma to być przede wszystkim:

 

  • Innowacyjny
  • Elastyczny
  • Posiadający wiedzę z różnych dziezin
  • Wychodzący poza schematy
  • Asertywny
  • Samodzielny

 

"Pracodawcy podkreślali, że nie jest dla nich tak istotne, co młodzi ludzie potrafią robić w pierwszym dniu swojej pracy. Dużo ważniejsze są dla nich cechy osobowościowe, w tym inicjatywa, gotowość do dalszej nauki i dobre wychowanie"- powiedział ekspert projektu "Akademickie Mazowsze 2030" dr Rafał Stefański.

 

Pracodawcy zauważają, że wiedzy specjalistycznej oni sami szybko i łatwo mogą nauczyć. Kluczowymi czynnikami są raczej cechy usposobienia, ponieważ to one promują lub nie absolwenta.

 

AL

 

Źródło: PAP

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: