Zaloguj się

Test predyspozycji zawodowych

Kwestionariusz obszarów i kompetencji zawodowych

Sprawdź jaką posiadasz osobowość zawodową. Dowiedz się czy jesteś typem realistycznym, badawczym, artystycznym, społecznym, przedsiębiorczym czy konwencjonalnym.

 

Wykonaj test i przekonaj się które cechy przeważają u Ciebie. Otrzymasz trzy typy preferencji. Pierwsze z nich są najbardziej adekwatne. W zależności od wyniku, zaproponujemy ci kierunki kształcenia i zawody zgodne z twoją osobowością.

 

Opracowanie testu: BD CENTER

Przewidywany czas wykonania: 30 min

Liczba pytań: 72Płatność kredytami możliwa po zalogowaniu do serwisu.
Płatność kredytami: 20 Płatność SMS: 3.69 PLN

Kwestionariusz Obszarów i Kompetencji Zawodowych oparty jest na koncepcji Anne Roe opisującej model wyboru zainteresowań osobistych i osiągnięć zawodowych oraz teorii karier zawodowych Johna Hollanda. Badacz ten wyodrębnił sześć typów środowiska pracy, analogicznych do typów osobowości. Im bardziej zgodny jest typ osobowości z typem środowiska pracy, w którym człowiek pracuje, tym większa jest szansa na satysfakcję z wykonywania określonej pracy i na pomyślny rozwój zawodowy.

 

Ludzie angażują się w działania sprawiające im satysfakcję. Potrzeby te są stosunkowo stałe w czasie i wiążą się z osobowością człowieka. Badając preferencje, można ustalić jakie sytuacje zawodowe będą dla osoby źródłem zadowolenia i w jakim obszarze zawodowym ma szanse odnieść sukces.

Wiedza ta pozwala na diagnozę kierunków dalszego kształcenia lub dopasowania do zawodu, a także na wskazanie konkretnych stanowisk, które osoba może zajmować w organizacji i miejsc do których może aplikować.

 

Bibliografia:

1. Paszkowska-Rogacz A., Psychologiczne podstawy wyboru zawodu. Przegląd koncepcji teoretycznych, KOWEZiU, Warszawa 2003.

2. Balcar B., Borkowska A., Czerw A., Gąsiorowska A. S., Nosal Cz., Psychologia preferencji i zainteresowań zawodowych. Przegląd teorii i metod, MPiPS DRP, Warszawa 2006.

3. Roe A., Luneborg P.W., Personality Development and Carter Choice, Brown D., Brooks L. (red.), Career Choice and Development, Jossey-Bass Publishers, London 1984.

4. Przetacznik-Gierowska M., Tyszkowa M., Psychologia rozwoju człowieka, PWN, Warszawa 1996.

5. Holland J.L., Separate but Unequal is Belter, Savickas M.L., Lent R.W. (red), Convergence in Career Development Theories, CPP Books, California 1997.

6. Nosal Cz., Piskorz Z., Świątnicki K., Kwestionariusz Preferencji Zawodowych, MPiPS, KUP, Warszawa 1998.

Zobacz więcej
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: