Zaloguj się

Savoir vivre – jak pożegnać się z kolegą, który odchodzi z pracy?

Pożegnanie kolegi z pracy

Savoir vivre – jak pożegnać się z kolegą, który odchodzi z pracy?

Data dodania: 10-09-2012
Savoir vivre – jak pożegnać się z kolegą, który odchodzi z pracy?

Savoir vivre – jak pożegnać...

Twój kolega odchodzi z pracy, a Ty chcesz go jak najlepiej pożegnać? Odejście z pracy jest zjawiskiem normalnym. Pracownicy przychodzą i odchodzą. Czasem wiąże się to ze zmianą pracodawcy, awansem lub przeprowadzką. Powody bywają różne. Pożegnanie jednak  jest tak samo ważne jak powitanie w nowym miejscu pracy.

 

Warto pożegnać pracownika w wyjątkowy sposób, zwłaszcza jeśli jest to Twój dobry kolega. Propozycji na pożegnanie jest dużo, a najważniejsze to pozostawić miłe wspomnienie. Dlatego zrób tak, by Twój kolega miło wspominał ten dzień i chętnie wracał do tej chwili. "Odejście nie musi być czymś smutnym. Wiadomo, że różne sytuacje i zależności, np. to czy osoba wyjedzie z danego miejsca lub czy będziesz miał z nią kontakt ma wpływ na sposób pożegnania" – mówi Katarzyna. Nie jest przyjemne kiedy koledzy bądź koleżanki odchodzą z pracy, dlatego staraj się, aby to pożegnanie nie było aż takie smutne. Dobra oprawa wydarzenia pozwoli dłużej cieszyć się nowym etapem w życiu. Koniec czegoś jest początkiem czegoś nowego. Nowe rzeczy, nowe zmiany iczy nowa praca oraz stanowisko – z tego trzeba się cieszyć! Zadbaj o atmosferę i klimatyczne pożegnanie!

 

Pożegnaj się jak najlepiej

Oto kilka propozycji na niezapomniane pożegnanie. Wybór jest duży i możliwości wiele. Co zatem możesz zrobić? Zorganizować pożegnalną imprezę i zaprosić na nich wszystkich pracowników oraz ewentualnie szefa. Wszystko zależy od okoliczności i sytuacji odejścia kolegi z firmy. Weronika proponuje przyjęcie lub ewentualnie pożegnalne spotkanie w gronie znajomych. A zapewnienie, że kontakt miedzy nami się nie urwie to podstawa, jeśli się przyjaźnisz z daną osobą. Przyjęcie lub spotkanie pożegnalne? Fajna sprawa. Wtedy wiesz, że kogoś interesuje Twoje odejście i że wielu osobom zależy na kontakcie z Tobą. Wspólne wyjście to zatem dobry pomysł. Pożegnalna kartka – to inny sposób i cenne wspomnienie. Miło z czasem czytać taką kartkę, zwłaszcza jeśli w pracy poznaliśmy fajnych ludzi, a towarzystwo było dobrze dobrane. Nie warto również tracić kontaktu, lepiej go zachować i rozwijać przyjaźnie. Pożegnanie może być także szalone i odlotowe. Ekstremalny wypad? Oczywiście. Wszystko zależy od pomysłu i inwencji. Sympatycznie i jednorazowo można sobie pozwolić na odrobinę zapomnienia. Nie żegnamy się przecież na zawsze, grunt to pamiętać to, co było najlepsze w pracy i cieszyć się nowymi znajomościami. Jakieś rady na przyszłość? Żegnaj się jakbyś witał kolege i ciesz się z jego nowego początku. Bo przecież jak coś się kończy, to coś innego się zaczyna.

 

WW

 

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: