Zaloguj się

Opis zawodu – Specjalista ds. HR

Katalog zawodów

Opis zawodu – Specjalista ds. HR

Data dodania: 26-11-2012

Opis zawodu – Specjalista ds....

Każdy ma inną osobowość i inne predyspozycje zawodowe, inne pasje i marzenia. Niezależnie jednak od tego wszystkiego ma też w sobie niezwykły potencjał, a jego niewykorzystanie to marnowanie drzemiących w nim możliwości. Są więc ludzie stworzeni do zarządzania zasobami ludzkimi, a ich celem jest właśnie praca w dziele HR. Daj się złowić i rozwiń skrzydła. HR to dział stworzony dla Ciebie.

 

 

Pracownik działu HR to osoba od dysponowania Twoim potencjałem. To osoba od rekrutacji i motywowania już zatrudnionych jednostek. Dział HR rekrutuje osoby do innych działów, przeprowadza cały proces rekrutacyjny w poszukiwaniu odpowiedniego pracownika. Organizuje także szkolenia zawodowe i motywacyjne. Zatrudniona osoba chce dalej się rozwijać w branży i nie tracić zapału do pracy, a HR nad tym czuwa.

 

Co więc jest centrum działań HR? Człowiek ze swoimi umiejętnościami i wiedzą, człowiek jako całość i kapitał. Motywacja pracowników to nie lada „gratka” i żadna firma, czy instytucja nie może obyć się bez tego narzędzia. Z biegiem lat zapał do pracy może słabnąć, zachodzi zjawisko zwane monotonnym życiem zawodowym albo pracownik nie wie już po co pracuje. Motywowanie pracowników jest bardzo potrzebne, by firma odnosiła sukcesy i działała efektywnie. Firma to nie tylko przestrzeń biurowa, komputery itd. To w głównej mierze żywa istota, która wnosi swoją kreatywność i zaangażowanie. A żeby ono nie słabło szkolenie to dobry pomysł.

 

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter bada, co dana osoba wniesie do firmy i jaką korzyść będzie miał pracodawca z jej zatrudnienia. Używanie języka korzyści jest wtedy wręcz wymagane. Nikt nie pyta, czy kandydat będzie chciał się szkolić i rozwijać zawodowo, a przecież bardziej ambitnym na tym właśnie zależy. Szkolenia i dokształcanie pracownika są ważną częścią pracy, zwłaszcza te motywujące i poszerzające kwalifikacje w zawodzie. Bez ciągłego rozwoju oraz zdobywania wiedzy z danej dziedziny motywacja na pewno spadnie. Efektywny i dobry pracownik to taki, który ma motywację i dzięki temu angażuje się w powierzane mu obowiązki.

 

Co trzeba zrobić, by pracować w HR? Są studia przygotowujące do zawodu, licencjackie, magisterskie podyplomowe, a także szkolenia. Jednak zdarza się, że ogłoszenie pracy w dziale HR bardziej wymaga doświadczenia w pracy w agencji niż konkretnego wykształcenia. Doświadczenie niejednokrotnie przewyższa wykształcenie. Dobrze jest więc zacząć je zbierać już podczas studiów. Kontakt z agencjami pracy tymczasowej i „oglądanie od kuchni” pracy działu HR skutkuje w późniejszym czasie znalezieniem pracy w branży i odnalezieniu się na rynku pracy tuż po studiach. Szkoła nie zapewni nam pracy. Szukajmy doświadczenie i nawet jeśli nie otrzymamy wynagrodzenia od razu, to w przyszłości dział HR stanie przed nami otworem. A marzenia staną się wtedy rzeczywistością. Dział HR to ciekawa praca, daje duże pole działania i co najważniejsze to praca z ludźmi i dostrzeganie w nich tego, co najlepsze.

 

Kadry to ważna część każdej firmy. Idealny kadrowy powinien być wszechstronny i mieć podzielną uwagę, czyli „mieć oczy dookoła głowy”. Interesowanie się trendami, zmianami na rynku pracy, w biznesie, zarządzaniu i gospodarce – taki powinien być kadrowiec. Ma inspirować, bo to dzięki tym inspiracjom zatrudniony odnosi sukcesy.

 

WW

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: