Zaloguj się

Studia od lutego czyli rekrutacja na semestr letni

Rozmaitości i ciekawostki

Studia od lutego czyli rekrutacja na semestr letni

Data dodania: 12-01-2012
Studia od lutego czyli rekrutacja na semestr letni.

Studia od lutego czyli...

Semestr zimowy powoli dobiega końca. Rzesze studentów przygotowują się do sesji. Niektóre uczelnie jednak właśnie teraz rozpoczynają rekrutację. Nie podjąłeś nauki w październiku, a nie chcesz tracić roku? Dowiedz się więcej o studiach rozpoczynających się w lutym.


W życiu przydarzają się różne sytuacje. Nie sposób wielu z nich przewidzieć. Nie każdy może na przykład w odpowiednim czasie zadbać o swoją edukację. Dlatego wiele uczelni udostępnia kierunki rozpoczynające się od lutego. Rekrutacja przebiega wtedy w grudniu i styczniu. Niektóre kierunki zaczynają się nawet później, w marcu.


Jest wiele możliwości

Aby dowiedzieć się dokładnie jakie uczelnie i kiedy prowadzą rekrutację na semestr letni najlepiej zajrzeć do sieci. Na stronach internetowych uczelni wszystkie niezbędne informacje są dostępne. A taka rekrutacja prowadzona jest w wielu miastach - Krakowie, Warszawie, Poznaniu itd. Obejmuje ona zarówno studia dzienne i zaoczne, licencjackie i inżynierskie. Osoby, którym nie udało się dostać na studia w październiku lub z innych powodów ich nie podjęły mogą skorzystać z tej szansy. Takie studia to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą rozpocząć kolejny etap, a na przykład nie obroniły się w czerwcu tylko dopiero teraz. Oferta studiów rozpoczynających się w letnim semestrze zawiera bowiem również studia magisterskie oraz podyplomowe.


Decyzja o ich podjęciu może okazać się jednak trochę ryzykowna. W naborze zimowym uczestniczy o wiele mniej studentów niż w tym kończącym się w sierpniu lub wrześniu. W związku z tym, jeśli na dany kierunek jest za mało chętnych nie jest on w ogóle otwierany. Dlatego też dobrze byłoby aplikować na kilka uczelni jednocześnie. Wtedy masz większe szanse na rozpoczęcie nauki na wymarzonym kierunku. Pełną listę kierunków, na które prowadzony jest nabór zimowy znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni lub w naszej bazie uczelni. Oczywiście o ile uczelnia w ogóle prowadzi ona takowy nabór.


Formalności i koszty

Rekrutacja na takie studia przebiega zazwyczaj tak samo jak w ta w normalnym trybie. Aby się zapisać należy najpierw zarejestrować się elektronicznie. Po uiszczeniu opłaty rekrutacyjnej składa się odpowiednie dokumenty i czeka na decyzję o przyjęciu. Wysokość tej opłaty zależy od uczelni. Podobnie jak koszty studiowania. Na uczelniach prywatnych lub w trybie zaocznym są one oczywiście wyższe. O opłatach za studia poczytaj na samym początku, żebyś potem nie był nimi zaskoczony.


Jeśli wydaje Ci się więc, że jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie, nie czekaj. Dowiedz się więcej o kierunkach i rekrutacji zimowej na wymarzonej uczelni. Odbywa się on bowiem właśnie teraz.

 

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: