Zaloguj się

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy nagrodził najlepszych uczniów

Aktualności

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy nagrodził najlepszych uczniów

Data dodania: 20-06-2011

Ekonomiczny Uniwersytet...

Ponad 500 uczniów klas 5. i 6. podstawówki ukończyło z pozytywnym wynikiem letni semestr zajęć na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym (EUD). Test wiedzy ekonomicznej wyłonił najlepszych studentów EUD. Spotkania odbywały się w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Bełchatowie i Poznaniu.

W ostatnim tygodniu zajęć na EUD w każdym z pięciu ośrodków przeprowadzony został test wiedzy ekonomicznej, którego celem było wyłonienie najlepszego studenta. W Katowicach najlepszy okazał się Igor Ratajczyk, w Warszawie - Marta Kąkol, w Białymstoku - Piotr Kuczko, w Poznaniu zwyciężył Dominik Niewiedział, zaś w Bełchatowie - Patrycja Filocha.

 

 

Każdy z laureatów otrzymał w nagrodę netbooka. Uczestnicy zajęć obecni na co najmniej 4 z 6 spotkań otrzymali zaliczenie semestru zajęć i dyplomy ukończenia EUD.

 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy jest programem edukacyjnym mającym na celu popularyzację przedsiębiorczości i edukacji ekonomicznej wśród najmłodszych. Każdy semestr EUD to cykl 6 spotkań poświęconych ważnym zagadnieniom ekonomicznym. Problematyka zajęć koncentruje się wokół zagadnień z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, historii gospodarczej, psychologii i etyki biznesu.

 

Gdy mali studenci uczą się zarządzania i ekonomii, ich rodzice uczestniczą w spotkaniach poświęconych wychowaniu i edukacji swoich podopiecznych. Na spotkaniach z rodzicami omawiane są kwestie dotyczące dysponowania pieniędzmi przez dzieci, wspierania rozwoju emocjonalnego i kształtowania postaw asertywnych oraz właściwej komunikacji w rodzinie.

 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy prowadzi Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu oraz Urzędem Miasta Bełchatów. Przedsięwzięcie ma charakter non-profitowy i funkcjonuje dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Inicjatywie patronuje Minister Edukacji Narodowej. Jak zapowiadają organizatorzy, kolejna edycja EUD zaplanowana jest na okres wrzesień - grudzień 2011 roku. Zapisy zaczynają się na początku września.

 

Więcej o Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

 

Źródło: PAP

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: