Zaloguj się

Jakie przedmioty na maturze? – Geografia

Matura 2012

Jakie przedmioty na maturze? – Geografia

Data dodania: 21-09-2011

Jakie przedmioty na maturze?...

Wybór przedmiotów zdawanych na maturze nie jest łatwy. Od jej zdania zależy bowiem czy i gdzie pójdziemy na studia lub jak się potoczy nasza dalsza ścieżka kariery. Warto wiedzieć, które przedmioty otworzą nam drzwi do spełnienia marzeń a które je zamkną. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się zatem geografii.

 

GEOGRAFIA   BIOLOGIA   WOS  HISTORIA   CHEMIA   FIZYKA

 

Nowa matura w szkołach zakłada obowiązek zdawania języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Możemy dodatkowo wybrać przedmiot dodatkowy spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu. A więc jakie przedmioty na maturze powinniśmy zadawać? Geografia jest najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym przez maturzystów w 2011 roku a wiec przyjrzymy się jej w pierwszej kolejności.

 

Geografia uważana jest wśród maturzystów za jeden z łatwiejszych przedmiotów. Jest to jedna z zalet, jakie skłaniają młodzież do wyboru właśnie tego przedmiotu. Po jej zdaniu można dalej kształcić się w kierunkach:

 

 

Jak widać, matura z geografii może umożliwić kierowanie się wybraną ścieżką w wielu kierunkach. Nie pozwoli Ci natomiast na studia z Prawa czy Medycyny. Na poziomie rozszerzonym oraz w połączeniu z innymi przedmiotami daje większe szanse na dostanie się na wymarzoną uczelnię. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób wybiera ją, jako jeden z przedmiotów na egzaminie dojrzałości. Testy z geografii na maturze 2011 dostępne są w tutaj.

 

AL

lista aktualności
Subskrybuj RSS


Płatności obsługuje:
PayU - Bezpieczne płatności internetoweLogo Transferuj.pl

 

loga ue

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość

Copyright © HR System 2010 - 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Ideo CMS Edito powered by: